Logi sisse

Laulupäeval osalesid ka ersa, moksha, mari ja ukraina lapsed 20.08.2016

04.10.2016

Pärimuslaulu Seltsingu eestvedamisel ja LÜÜ-TÜRRi kaasalöömisel tähistame Eesti Vabaõhumuuseumis taasiseseisvumispäeva Laulupäevaga.

Laulame end välja, meenutame olnut ning maname rahulikku olevikku ja turvalist tulevikku. Seda ikka koos oma pere ja sõpradega. Millest laulda sellel suhteliselt uuel pühal? Ikka sellest, mis on meie ühised väärtused, mida hoida – mets ja maa, meri ja mehed, rahu ja vabadus.

Tule pere ja sõpradega ning võta piknikukorv kaasa!

Laulupaigad:
14.00 Köstriaseme talu – Alustame maailma loomise müütiliste lugulauludega, kus õunal on kaalukas roll. Ürgmaailma loomisest jõuame Eesti riigi loomiseni.

14.45 Härjapea talu – Mida laulda taasiseseisvuspäeval? Miks mitte sünnipäevalaule! Soovime õnne iseendale ja oma taasiseseisvunud riigile.

15.30 Härjapea ja Aarte talu vahelises metsas – Mets on ammendamatu loomeallikas laulude loojatele. Millistest puudest lauldakse ja millises võtmes? Mida pakub mets inimesele ja kuidas suhtleb inimene metsaga?

16.00 Aarte talu – Millest unistavad ja kellest laulavad mehed sõjas? Kodu, vabaduse ja isamaa kaitsjad on loonud hulgaliselt laule. Mõnda neist laulame koos, mõeldes tänutundega oma isadele, esiisadele.

16.45 Põhja-Eesti võrgukuuride juures – Millest unistavad ja kellest laulavad meremehed? Kes on tegelikult mereteemaliste laulude loojad? Mereaastal mere ääres merelaulud.

17.30 Pulga talu – Simmanil tantsime ja mängime laulumänge.

Vaata lisaks: http://evm.ee/est/sundmused/uritused.e/laulupaev–vabadus-laulda/790